Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzionego mercedesa

Policjanci z Sulęcina i Gorzowa prowadzili pościg za Mercedesem Sprinterem, którego kierujący nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po porzuceniu samochodu, mężczyzna próbował uciekać pieszo. Został odnaleziony i zatrzymany przez policjantów gorzowskiej drogówki. Ponadto okazało się, że samochód którym się poruszał, był kradziony.

W środowy wieczór (6 lipca br.) dyżurny gorzowskiej komendy został powiadomiony o pościgu, prowadzonym przez policjantów z Sulęcina. Policjanci drogówki podczas patrolu drogi K-22 zauważyli busa, do którego nabrali podejrzeń, że może być kradziony. W związku z tym, postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli. Jednak ten zlekceważył sygnały radiowozu i polecenia policjantów i zaczął uciekać w kierunku Gorzowa. Dzięki szybkiej i skutecznej współpracy służb dyżurnych, gorzowscy policjanci zostali powiadomieni o prowadzonym pościgu i włączyli się do działania.

Mężczyzna, który uciekał przed policjantami porzucił pojazd w okolicach ulicy Zielonej i tam zaczął uciekać pieszo. Na miejsce przybyły inne patrole policyjne. Po chwili 20-letni mieszkaniec Kostrzyna nad Odrą był już w rękach Policji. Na jednej z działek zauważyli go policjanci gorzowskiej drogówki, którzy skutecznie obezwładnili i zatrzymali mężczyznę. Został on przewieziony do gorzowskiej komendy i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Po sprawdzeniu okazało się, że mercedes, którym uciekał 20-latek został skradziony w Niemczech na początku lipca. Pojazd został zabezpieczony na policyjny parking. W samochodzie mundurowi ujawnili sprzęt muzyczny warty około 60 tys. złotych. Wartość skradzionego mercedesa wynosi 100 tys. złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, może mu grozić do 10 lat więzienia.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.06 MB)

Powrót na górę strony