Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla kierowcy mercedesa, podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku

Data publikacji 08.07.2016

Gorzowscy policjanci ustalili i zatrzymali kierowcę mercedesa, który w minioną niedzielę mógł przyczynić się do spowodowania drogowego wypadku na obwodnicy Gorzowa Wlkp. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Do wypadku na obwodnicy Gorzowa Wlkp. doszło 3 lipca 2016 r. Kierowca czarnego mercedesa kombi jechał z kierunku węzła Wieprzyce w kierunku węzła Małyszyn. Wyprzedzając ciąg pojazdów, zmuszał jadące z naprzeciwka auta do zjechania w prawo, aby uniknąć czołowego zderzenia. Kierująca seatem kobieta nie zdołała opanować samochodu, zjechała na przeciwległy pas jezdni, gdzie zderzyła się z toyotą. Kierowca mercedesa odjechał i nie udzielił pomocy poszkodowanym. Wskutek obrażeń kolejnego dnia zmarła jedna z pasażerek seata.

Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia zabezpieczali ślady i dowody, które mogły pomóc w ustaleniu kierującego czarnym samochodem. Szybko dotarli do właściciela auta. Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany. To 70-letni mieszkaniec Gorzowa Wlkp.

Wczoraj (7 lipca 2016 r.) został doprowadzony przez policjantów do prokuratury. Usłyszał zarzuty związane ze spowodowaniem wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczką z miejsca zdarzenia. Odpowie także za składanie fałszywych zeznań. Grozi mu do 12 lat więzienia. Sąd zaakceptował wniosek prokuratora i tymczasowo aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.35 MB)

Powrót na górę strony