Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant uratował życie tonącemu

Data publikacji 09.07.2016

Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, będąc na urlopie uratował tonącego mężczyznę. Do zdarzenia doszło 25 czerwca na wyspie Zakynthos. Krośnieński policjant wyciągnął z wody nieprzytomnego człowieka i udzielił mu pierwszej pomocy. Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji funkcjonariusza, wakacje turysty ze Śląska nie zakończyły się tragicznie.

Podkom. Daniel Klara - policjant Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej w Krośnie, podczas urlopu uratował tonącego mężczyznę. Zdarzenie miało miejsce przed dwoma tygodniami na wyspie Zakynthos. Turysta ze Śląska, w wieku około 30 lat, poślizgnął się i uderzył głową w kamienną posadzkę, po czym wpadł do basenu. Krośnieński policjant bez chwili zawahania rzucił się na ratunek i wydobył z wody nieprzytomnego mężczyznę. Udzielał pierwszej pomocy poszkodowanemu do czasu przybycia na miejsce służb medycznych. Być może w ten sposób uratował mu życie. Turysta, po krótkim pobycie w szpitalu wrócił do hotelu. 

Podkom. Daniel Klara jest instruktorem nauki pływania i ratownikiem wodnym. Posiada uprawnienia płetwonurka oraz starszego sternika motorowodnego.

(KWP w Rzeszowie / ms)

Powrót na górę strony