Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przemycał 27 kilogramów marihuany ukryte w podłodze mercedesa

Data publikacji 12.07.2016

Przemyt 27 kg marihuany o szacunkowej wartości 800 tys. zł udaremnili funkcjonariusze Służby Celnej na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce. Narkotyki ukryte były w podłodze samochodu osobowego. Sprawę prowadzą funkcjonariusze CBŚP z Przemyśla. Po zarzutach przemytu narkotyków w Prokuraturze Okręgowej w Przemyślu, mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Do przekroczenia polskiej granicy 47-letni obywatel Ukrainy wybrał tzw. czerwony pas, jednak nie zgłosił do kontroli celnej żadnych towarów. Mężczyzna podróżował mercedesem. Podczas wstępnej kontroli na pasie odpraw, funkcjonariusz Służby Celnej ujawnił dwa opakowania zawierające susz roślinny. Dalsze przeszukanie pojazdu przeprowadzono w budynku kontroli szczegółowej. Tam z podłogi pojazdu wyjęto kolejne pakiety z suszem roślinnym. W sumie w samochodzie ukrytych było 27 kilogramów.

Funkcjonariusze przeprowadzili badania narkotestem, które wskazało na obecność substancji psychoaktywnej charakterystycznej dla marihuany. Badania laboratoryjne bezwzględnie potwierdziły, że jest to marihuana.

Dalsze czynności przeprowadzone przez funkcjonariuszy CBŚP pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów przemytu znacznej ilości narkotyków, za które grozi kara pozbawienia wolności od 3 lat. Wobec zatrzymanego, na wniosek Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, Sąd Rejonowy zadecydował o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

(CBŚP / mw / fot. Izba Celna Przemyśl)

  • Zabezpieczone narkotyki
  • Pobrane próbki
Powrót na górę strony