Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość

Data publikacji 12.07.2016

133 km/h w terenie zabudowanym. Taki niechlubny wynik osiągnął w miniony weekend 25-letni mieszkaniec Łukowa. Tego samego dnia policjanci zatrzymali 37-latkę, która przekroczyła dozwoloną prędkość o 80 km/h. Także dzierżoniowscy funkcjonariusze zatrzymali kierowcę, który przekroczył prędkość aż o 79 km/h. Dodatkowo, mężczyzna miał w organizmie 1,3 promila alkoholu. Poczynania kierujących uwieczniło oko policyjnej kamery.

Do obydwu zdarzeń doszło w miniony weekend. Po godz. 13:00 w miejscowości Ulan Mały, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego patrolujący drogę K-63 nagrali poczynania 25-letniego mieszkańca Łukowa. Mężczyzna kierował osobowym citroenem, jadąc z prędkością  133 km/h. Dozwoloną prędkość przekroczył aż o 83 km/h. Zatrzymującym go funkcjonariuszom szybką jazdę tłumaczył faktem, że spieszy się na wesele, które miał filmować.

Przed godz. 15:00 w miejscowości Biała, policjanci wyposażeni w videorejestrator nagrali również podróż 37-letniej mieszkanki powiatu grójeckiego. Kobieta jechała w terenie zabudowanym z prędkością 130 km/h. Poza utratą prawo jazdy, kierowcy otrzymali mandaty i punkty karne.  

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek. Przypominamy, że od maja 2015r. za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50km/h grozi utrata prawa jazdy.

----

10 lipca około godziny 22:30 policjanci z dzierżoniowskiej drogówki, patrolując ul. Dzierżoniowską w Bielawie zauważyli pojazd poruszający się ze znaczną prędkością.
Videorejestrator wskazał, że kierowca audi porusza się w terenie zabudowanym z prędkością 129 km/h, a wiec przekroczył dozwoloną prędkość aż o 79 km/h. W trakcie rozmowy z kierowcą policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu. Kierowca sam oświadczył, że wcześniej wypił kilka piw. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie ponad 1,3 promila. Ponadto okazało się, że 35-latek z Dzierżoniowa nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci ustalili, że właścicielem pojazdu jest pasażer i to on użyczył mu samochód wiedząc, że pił wcześniej alkohol.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą dzierżoniowscy policjanci. 35-letni kierowca odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat więzienia. Poniesie też konsekwencje za prowadzenia pojazdu bez uprawnień oraz znacznego przekroczenia dozwolonej prędkości. Właściciel pojazdu odpowie natomiast za udostępnienie samochodu osobie nietrzeźwej.

(KWP w Lublinie / KWP we Wrocławiu / ms)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.78 MB)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.09 MB)

Powrót na górę strony