Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanie sprawcy fałszywego alarmu bombowego

Data publikacji 13.03.2006
W niedzielę 12 marca około 17.00 policjanci z Katowic otrzymali informację o podłożeniu ładunku wybuchowego na Dworcu PKP Katowice. Wiadomość taką wcześniej przekazał dyżurnemu Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej nieznany mężczyzna, dzwoniący z telefonu komórkowego.

Natychmiast zostały wszczęte  procedury opracowane na wypadek zagrożenia eksplozją ładunku wybuchowego. Dyżurny KMP w Katowicach powiadomił o zdarzeniu wszystkie służby ratownicze, a na terenie dworca zarządzono ewakuację około 300 osób i wstrzymano ruch pociągów. Już w trakcie wykonywania wstępnych czynności policjanci ustalili, że mają najprawdopodobniej do czynienia z fałszywym alarmem.

Okazało się, że ta sama osoba kilkadziesiąt minut wcześniej poinformowała dyżurnego Straży Pożarnej o pożarze budynku przy ulicy Łącznej w Dąbrowie Górniczej, który w rzeczywistości nie miał miejsca. Niecałe cztery godziny wystarczyły policjantom z komend Miejskiej i Wojewódzkiej w Katowicach na ustalenie nieodpowiedzialnego żartownisia.  Okazało się, że jest nim 21-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej, który od niedawna odbywa zasadniczą służbę wojskową.

Mężczyzna został zatrzymany przez miejscowych policjantów w swoim mieszkaniu krótko przed 21.00. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 3 promile alkoholu. Sprawca został przekazany Żandarmerii Wojskowej, która będzie prowadziła dalsze postępowanie w jego sprawie.
Powrót na górę strony