Kierowcy jednośladów – ostrożniej na drodze! - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowcy jednośladów – ostrożniej na drodze!

Data publikacji 12.07.2016

Policjanci z Opola wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem stracił panowanie nad jednośladem i wjechał do rowu. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosły dwie osoby, które podróżowały motocyklem. Pamiętajmy, najmniejszy błąd na drodze może kosztować życie.

Policjanci z Opola wyjaśniają, co było powodem wypadku, do którego doszło nad ranem niedaleko Ozimka. Informację o tym zdarzeniu dyżurny Policji otrzymał tuż po godzinie 3:00.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że kierowca motocykla na łuku drogi stracił panowanie na jednośladem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosły dwie osoby podróżujące motocyklem.

Pamiętajmy, że najmniejszy błąd za kierownicą może kosztować życie. Szczególną uwagę powinni zachować motocykliści i rowerzyści, których nie chronią pasy bezpieczeństwa i poduszki powietrzne. Motocyklista powinien zadbać o właściwy kombinezon z elementami chroniącymi. Powinien zaopatrzyć się również w dobry kask. Należy zwrócić uwagę na atesty, jakie musi posiadać taki strój.  

Podróżując po zmierzchu musimy pamiętać, że ograniczona widoczność, zła nawierzchnia, czy dzikie zwierzęta, które w każdej chwili mogą wtargnąć na jezdnię, mogą okazać się śmiertelnym zagrożeniem. Dlatego tak ważnym jest, żeby prędkość była dostosowana do warunków panujących na drodze.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja