Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Używasz telefonu, uważaj na drodze

Data publikacji 12.07.2016

Mazowiecka drogówka zaczyna kampanię społeczną „Smart Stop”, której celem jest zwrócenie uwagi niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, jak nierozważne korzystanie z telefonów komórkowych może być niebezpieczne i tragiczne w skutkach, kiedy jesteśmy pieszym korzystającym z drogi. Przypominamy o tym przed przypadającym w piątek Światowym Dniem Bez Telefonu Komórkowego.

Celem kampanii jest poprawa zachowania niechronionych uczestników ruchu drogowego korzystających ze smartfonów. Jak podkreślają organizatorzy kampanii,  wyobraźnia przydaje się nie tylko za kierownicą, ale też na pasach: „ nie odcinaj się od rzeczywistości”. Adresatami kampanii są niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.  

Kampania realizowana będzie głównie w szkołach, gdzie przedstawiciele Policji będą prezentowali spot „Smart Stop”, przygotowany podczas Kameralnego Lata 2016 w Radomiu. Kampania będzie prowadzona z całą siłą od września, gdyż adresatem kampanii są dzieci oraz młodzież szkolna, a następnie ich rodzice, dziadkowie i opiekunowie.

O znaczeniu telefonów komórkowych w naszym „życiu drogowym” możemy przeczytać w raporcie Krajowej Rady Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym „Korzystanie z telefonów komórkowych przez kierujących pojazdami w Polsce w 2015 roku” ►

(KWP w Radomiu / mw)

Film Używasz telefonu, uważaj na drodze

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Używasz telefonu, uważaj na drodze (format flv - rozmiar 6.51 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony