Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bilans sylwestrowej nocy

Data publikacji 01.01.2008

Mimo kilkunastu zdarzeń związanych z nieostrożnym obchodzeniem się z fajerwerkami sylwestrowa noc minęła spokojnie. Policjanci przygotowują się do ochrony bezpieczeństwa osób powracających ze świąteczno – noworocznego wypoczynku.

Sylwestrowa noc to tradycyjnie bardzo pracowity czas dla policjantów. Tak też było i tym razem. Mimo wielu dużych, plenerowych imprez obyło się bez poważnych zdarzeń kryminalnych związanych z obchodami Nowego Roku. Niestety, mimo ostrzeżeń i apeli o rozwagę, doszło do kilkunastu incydentów związanych z nieostrożnym obchodzeniem się z materiałami pirotechnicznymi. Jedna osoba zginęła, kilkanaście zostało poszkodowanych. Jednak biorąc pod uwagę skalę obchodów Nowego Roku, zdarzeń tych było bardzo mało.

Minionej doby na drogach doszło do 122 wypadków, w których zginęło 10 osób a kolejnych 158 odniosło obrażenia. Policjanci zatrzymali 167 nietrzeźwych kierujących. W ubiegłym roku nietrzeźwych kierowców było zdecydowanie więcej.

Aktualnie funkcjonariusze ruchu drogowego przygotowują się do zapewnienia bezpieczeństwa powracającym z długiego świąteczno – noworocznego wypoczynku. Większy ruch przewidywany jest dziś po południu oraz w najbliższą sobotę i niedzielę. Policjanci podczas kontroli będą szczególnie zwracać uwagę na te wykroczenia, których popełnianie powoduje największe zagrożenie w ruchu drogowym tj. nadmierną prędkość oraz nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu. Będą też sprawdzać czy dzieci są przewożone zgodnie z przepisami i eliminować z ruchu osoby nietrzeźwe.
Powrót na górę strony