Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kłusownik w rękach policjantów

Data publikacji 13.07.2016

Kara 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu za kłusownictwo. Policjanci zabezpieczyli wnyki na zwierzynę leśną. 52-letni mieszkaniec gminy Krzywcza od ponad miesiąca rozstawiał je w pobliskich lasach.

Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą przemyskiej komendy od miesiąca pracowali przy sprawie kłusownika z gminy Krzywcza. W zeszły poniedziałek wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej Nadleśnictwa Krasiczyn, w podległym im lesie, ujawnili porozkładane wnyki ze stalowej linki. 

W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili dane mężczyzny podejrzewanego o kłusownictwo. Podczas przeszukania jego domu śledczy znaleźli 7 sztuk ukrytych wnyków, które zostały zabezpieczone do sprawy. Ze zgromadzonych dowodów wynikało, że mężczyzna kłusował od ponad miesiąca. Ponadto, już wcześniej był karany za polowanie bez uprawnień.

52-letni sprawca został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut naruszenia przepisów Ustawy Prawo Łowieckie. Dobrowolnie poddał się karze. Grozi mu do lat 5 pozbawienia wolności.

(KWP Rzeszów /dk)

  • Kłusownik w rękach policjantów
  • Kłusownik w rękach policjantów
  • Kłusownik w rękach policjantów
Powrót na górę strony