Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacze do mieszkań usłyszeli 15 zarzutów

Data publikacji 13.07.2016

Policjanci z Legnicy zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o włamania do mieszkań i domów. Łupem sprawców najczęściej padały gotówka i złota biżuteria. Straty jakie spowodowali przekraczają 100 tysięcy złotych. Główny podejrzany najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za kradzieże z włamaniem wszystkim zatrzymanym grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu z Komendy Miejskiej w Legnicy pracowali nad sprawami związanymi z włamaniami do mieszkań i domów na terenie miasta. Z okradanych lokali ginęła najczęściej gotówka i wyroby ze złota.

Podczas działań operacyjnych funkcjonariusze pionu kryminalnego zatrzymali w trakcie włamania 18-letniego mieszkańca Legnicy. Młody mężczyzna usłyszał 15 zarzutów związanych z włamaniami. W wyniku dalszych ustaleń policjanci zatrzymali kolejne 2 osoby podejrzane w tych sprawach. Straty powstałe w wyniku działania sprawców przekraczają 100 tysięcy złotych.

Wobec głównego podejrzanego policjanci wystąpili z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy, do którego przychylił się Sąd Rejonowy w Legnicy. Za kradzieże z włamaniem wszystkim zatrzymanym grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP Wrocław /dk)

Powrót na górę strony