Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci nagrodzeni za uratowanie 12 osób podczas pożaru

Komendant Miejski Policji w Chorzowie insp. Dariusz Brandys nagrodził dwóch policjantów, którzy podczas pożaru, bez specjalistycznego sprzętu, wkroczyli do akcji ratowniczej i z zagrożonego budynku ewakuowali 12 osób. Bohaterską postawą wykazali się policjanci z Komisariatu Policji I w Chorzowie sierż. szt. Wiesław Panek i sierż. Rafał Kotecki.

Policjanci otrzymali nagrody pieniężne za zaangażowanie i bohaterską postawę. Działając w sytuacji zagrożenia życia, weszli do palącego się budynku i uratowali 12 osób, w tym troje dzieci i niepełnosprawnego mężczyznę, którego wynieśli na rękach, po wcześniejszym wyważeniu drzwi jego mieszkania.

Przypomnijmy: 29 czerwca około godziny 1.30 policjanci z Komisariatu I w Chorzowie zauważyli wydobywające się z poddasza budynku przy ulicy Mielęckiego dym i płomienie. Stróże prawa bez chwili wahania podjęli akcję ratowniczą. Na miejsce natychmiast wezwano strażaków, ale zanim ci przybyli, ewakuację zagrożonych ludzi przeprowadzili policjanci. Stróże prawa, widząc niebezpieczeństwo, bez specjalistycznego sprzętu, wkroczyli do akcji. Nie zważając na duże zadymienie, ewakuowali łącznie 12 osób, w tym troje dzieci w wieku od 3 do 5 lat.

W trakcie czynności ratowniczych policjanci ustalili, że w jednym z mieszkań przebywa niepełnosprawny mężczyzna, który nie może poruszać się o własnych siłach. Policjanci błyskawicznie wyważyli drzwi tego mieszkania, a następnie wynieśli mężczyznę z płonących i zadymionych kondygnacji budynku. Po chwili na miejsce przybyli strażacy, którzy ugasili pożar poddasza oraz przewietrzyli wszystkie piętra budynku. Ze względu na szybką i profesjonalną pomoc policjantów z „jedynki” żadna z osób nie doznała obrażeń ciała i nie wymagała pomocy medycznej.

Skuteczne działanie policjantów - sierż. szt. Wiesława Panka  i sierż. Rafała Koteckiego, docenił Komendant Miejski Policji w Chorzowie, który wyróżnił ich nagrodami pieniężnymi.

(KWP w Katowicach / ms)

Powrót na górę strony