Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano członków grupy zajmującej się włamaniami

Data publikacji 13.03.2006

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP wspólnie z łódzkimi wywiadowcami zatrzymali po oddaniu strzałów ostrzegawczych trzech mężczyzn podejrzewanych o włamanie do firmy odzieżowej przy ul. Stalowej i czynną napaść na policjantów.

Kryminalni od miesiąca rozpracowywali grupę zajmującą się włamaniami do bankomatów i firm na terenie Łodzi i okolic. Na obserwacjach spędzali wiele nocy. Ok. 19.30 rozpoczęli kolejną na Bałutach. Pomagali im wywiadowcy z Komendy Miejskiej. Po kilku godzinach zauważyli samochód zaparkowany przy ul. Cmentarnej. Pojazd, w którym nikogo nie było poddano dyskretnej obserwacji. Sprawdzano także pobliskie firmy i zakłady. W jednej z nich na ul. Stalowej ujawniono włamanie i kradzież sportowej odzieży. Z uwagi na to, że do auta wsiadło w tym samym czasie trzech mężczyzn postanowiono zatrzymać samochód. Kierujący pojazdem mimo dawanych sygnałów do zatrzymania i okazania legitymacji służbowych usiłował staranować radiowóz wywiadowców i przejechać policjanta z kryminalnego.
Z uwagi na niebezpieczeństwo funkcjonariusze użyli broni służbowej trafiając w błotnik pojazdu i po krótkim pościgu zatrzymali pojazd.

Okazało się, że dobrany tercet to znani policjantom członkowie grupy zajmującej się włamaniami. „Koń”, „Osioł” i „Lis” mają już na kontach czyny związane z włamaniami i narkotykami, a „Lis” poszukiwany był za dokonane wcześniej włamanie. Podczas zatrzymania próbował jeszcze wprowadzić policjantów w błąd podając inne dane personalnego. Po zatrzymaniu mężczyzn, policjanci z KWP wspólnie z funkcjonariuszami z V Komisariatu przeszukali kilka mieszkań, w jednym przy ul. Ciesielskiej znaleziono „fanty” w postaci odzieży sportowej, butów, kurtek i dresów skradzionych z firmy przy ul. Stalowej.
Powrót na górę strony