Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Srebro dla legnickiej policjantki w międzynarodowych zawodach pływackich

Data publikacji 14.07.2016

Funkcjonariuszka Komendy Miejskiej Policji w Legnicy post. Jowita Malchar, która pełni służbę od niespełna roku, wzięła udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Policji w Pływaniu Długodystansowym. Zawody odbyły się w Kiekrzu pod Poznaniem, gdzie udział wzięło ponad 100 zawodników z całego kraju. Dolnośląska policjantka brała udział w wyścigu pływackim na dystansie 3 kilometrów. W kategorii kobiet zajęła II miejsce, a w klasyfikacji ogólnej V.

Post. Jowita Malchar z legnickiej policji jest rekordzistką pływacką. Ma już na swoim koncie rekord Polski na dystansie 1500 m stylem dowolnym i 400 m stylem zmiennym. Jak sama mówi, pływa od dziecka, ale pasja i ciężkie treningi w tym sporcie rozpoczęła na studiach w Akademii Wychowania Fizycznego, gdzie ukończyła kierunek trenerski w pływaniu. Jeszcze krótko przed przyjęciem do służby w Policji pracowała w szkole, gdzie prowadziła klasę sportową o kierunku pływackim i tutaj również osiągnęła sukcesy, ponieważ jej wychowankowie w 2013 i 2014 roku zostali finalistami mistrzostw Polski.

Zawody odbyły się 9 lipca br. w Kiekrzu pod Poznaniem i były kolejnym wyzwaniem sportowym dla legnickiej policjantki. W całej imprezie wystartowało ponad 100 zawodników z całego kraju. Post. Jowita Malchar brała udział w wyścigu pływackim na dystansie 3 kilometrów, gdzie w kategorii kobiet zajęła II miejsce, a w klasyfikacji ogólnej V.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

(KWP Wrocław /dk)

  • Srebro dla legnickiej policjantki w międzynarodowych zawodach pływackich
  • Srebro dla legnickiej policjantki w międzynarodowych zawodach pływackich
  • Srebro dla legnickiej policjantki w międzynarodowych zawodach pływackich

Film Srebro dla legnickiej policjantki w międzynarodowych zawodach pływackich

Opis filmu: Srebro dla legnickiej policjantki w międzynarodowych zawodach pływackich

Pobierz plik Srebro dla legnickiej policjantki w międzynarodowych zawodach pływackich (format mp4 - rozmiar 11.53 MB)

Powrót na górę strony