Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pechowa "trzynastka" pijanego lekarza

Data publikacji 02.01.2008

Policjanci z Golubia – Dobrzynia zatrzymali lekarza, który mając ponad promil alkoholu we krwi przyjmował pacjentów w szpitalu powiatowym. Sprawa wyszła na jaw, gdy ojciec 4-letniej dziewczynki trafił z chorym dzieckiem do izby przyjęć. W trakcie wizyty lekarskiej zorientował się, że przyjmujący go medyk jest nietrzeźwy. Jak ustalono, udzielił on w tym dniu porady 13 pacjentom.

W Nowy Rok policjanci z Golubia – Dobrzynia zostali wezwani do miejscowego szpitala. Z relacji mężczyzny oczekującego na miejscu wynikało, że dyżurujący w izbie przyjęć lekarz jest prawdopodobnie nietrzeźwy. Zawiadamiający przyszedł do szpitala z 4 – letnią córką. Podczas wizyty zachowanie lekarza wzbudziło jego podejrzenia. Ponadto czuć było od niego alkohol. Dlatego postanowił wezwać Policję.

Funkcjonariusze natychmiast wylegitymowali lekarza. Podczas badania stwierdzono, że ma on 1,09 promila alkoholu we krwi. Ustalono, że tego dnia nie wykonywał on żadnych zabiegów. 13 osobom udzielił natomiast porady medycznej.

Lekarza przewieziono do izby wytrzeźwień. Dziś zostanie przesłuchany. Prawdopodobnie odpowie za narażenie pacjentów na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu za to do lat 3 lat więzienia.

Powrót na górę strony