Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował popełnić samobójstwo na torach - policjanci uratowali mu życie

Data publikacji 14.07.2016

Policjanci z komendy w Zduńskiej Woli uratowali desperata, który chciał popełnić samobójstwo. Mundurowi odnaleźli mężczyznę w zaroślach przy torach kolejowych i przekazali pod opiekę załogi karetki pogotowia.

W środę, 13 czerwca 2016 roku około godziny 14:00 oficer dyżurny zduńskowolskiej komendy otrzymał informację, że 52-letni mężczyzna chce odebrać sobie życie. Mieszkaniec gminy Zduńska Wola miał przebywać na torach w okolicach miejscowości Czechy. Przy głównej magistrali kolejowej ze wschodu  na zachód Polski. Niezwłocznie we wskazane miejsce wysłano patrole policji. W tym samym czasie dyżurny próbował połączyć się z desperatem, lecz nie odbierał on telefonu komórkowego. Policjanci rozpoczęli poszukiwania  w krzakach wzdłuż torów. Nawet chwila zwłoki, czy zawahania mogła spowodować, że pomoc przyszłaby za późno. Po kilkunastu minutach, policjanci znaleźli go kucającego w zaroślach przy torach. Natychmiast zabrali go do radiowozu.

Mężczyzna poinformował policjantów, że chce popełnić samobójstwo, ponieważ ma problemy osobiste. Ukrył się w krzakach, gdyż czekał na pociąg. Był pod wpływem alkoholu. Szybka interwencja funkcjonariuszy udaremniła próbę targnięcia się na własne życie. Został przekazany załodze karetki i został objęty specjalistyczną opieką medyczną.

(KWP Łódź / mm)

Powrót na górę strony