Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci dbają o bezpieczeństwo uczestników „Przystanku Woodstock”

Data publikacji 14.07.2016

Choć oficjalne otwarcie XXII „Przystanku Woodstock” nastąpiło w czwartek /14 lipca/, to dla policjantów służby związane z zabezpieczeniem jednego z największych festiwali w kraju trwają już od kilku dni. Praca policjantów potrwa z pewnością dłużej niż do momentu zakończenia ostatniego koncertu. Liczymy, że przypadków łamania prawa będzie jak najmniej, a wszyscy miłośnicy tej imprezy cali i zdrowi wrócą do swych domów.

Oficjalne rozpoczęcie „Podoperacji Woodstock” rozpoczęło się w poniedziałek /11 lipca/ nad ranem. Od tego czasu w Kostrzynie do dyspozycjo wszystkich tych, którzy zdecydowali się uczestniczyć w XXII edycji festiwalu lub którzy mają dopiero zamiar dołączyć, są policjanci wielu pionów. W trosce o bezpieczeństwo przyjezdnych mundurowi otwarci są na pomoc, którą corocznie dostają miłośnicy festiwalu. Zabezpieczenie tak dużej imprezy wymaga sporych policyjnych sił. W tym roku nad bezpieczeństwem woodstockowiczów czuwa blisko 1600 policjantów. Chcemy, aby ich służba skupiła się na wskazówkach, radach, wszelkiego rodzaju pomocach, bo właśnie takie działanie jest od lat priorytetem Policji na tak dużej imprezie. Ale od tego jak będzie się kształtowało bezpieczeństwo podczas XXII Przystanku Woodstock w dużej części zależy od samych uczestników festiwalu. Kiedy granice prawa zostaną przekroczone, policjanci nie będą mogli poprzestać na przysłowiowym pogrożeniu palcem. Dlatego apelujemy, aby skupić na na muzyce, którą proponuje organizator, a nie na zdarzeniach, za które później można by się wstydzić i odpowiadać karnie.

Ilość i rodzaj zdarzeń sklasyfikowanych jako przestępstwa, zarejestrowanych podczas Podoperacji "Woodstock", od 11 lipca od godziny 8.00 /poniedziałek/  do 14 lipca  do godziny 14.30 /czwartek/ przedstawia się następująco

Łącznie zarejestrowane zostały 54 przestępstwa:


- 43 dotyczą zdarzeń narkotykowych, głównie posiadania środków odurzających;

- 8 kradzieży, głównie dokumentów i pieniędzy z namiotów;

- 1 nietrzeźwy kierujący;

- 1 znieważenie policjanta;

- 1 zawiadomienie dotyczące zgwałcenia;


Z drobniejszych zdarzeń zanotowaliśmy 49 wykroczeń, polegających głównie na zaśmiecaniu, spożywaniu alkoholu, kradzieżach, czy przewinieniach drogowych, z których większość zakończyła się mandatem.
W opisywanym czasie w związku z opisanymi zdarzeniami, zatrzymanych zostało 29 osób.

KWP Gorzów Wielkopolski / ar

Powrót na górę strony