Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Łodzi doskonalili techniki komunikacji z osobami niesłyszącymi
Dzięki współpracy funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji policji w Łodzi z pracownikami Centrum Kształcenia Języka Migowego przy Oddziale Łódzkim Polskiego Związku Głuchych kolejna grupa policjantów ma możliwość uczestnictwa w warsztatach szkoleniowych na temat środowiska osób niesłyszących oraz języka migowego.
14 lipca 2016 roku 105 funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Łodzi wzięło udział w zajęciach przygotowanych przez pracowników Centrum Kształcenia Języka Migowego w Łodzi. To kolejna edycja szkolenia, które ma na celu zmniejszenie barier komunikacyjnych oraz wcielenie się w role osób z różnego rodzaju dysfunkcjami i radzenie sobie w sytuacjach życia codziennego. Program warsztatów szkoleniowych został opracowany tak, żeby spełniał podstawowe potrzeby uzyskania płynności i swobody komunikacji, poznania społeczności Głuchych i ich kultury. Zajęcia pozwalają przełamać barierę między policjantami, a osobami z różnego rodzaju dysfunkcjami, co pozwoli otworzyć świat po obu stronach. Poprzez realizację zadań przygotowanych przez pracowników CKJM w Łodzi zarówno funkcjonariusze, jak również podopieczni Centrum wypracowali najodpowiedniejsze metody porozumienia w kontaktach interpersonalnych.
Nauka języka migowego do łatwych nie należy, jednak tego typu zajęcia szkoleniowe pokazują z jakimi problemami borykają się osoby niepełnosprawne. Dzięki takim spotkaniom policjanci mają możliwość zweryfikowania i udoskonalenia swoich umiejętności komunikacyjnych. Funkcjonariusze mogą pogłębiać i wykorzystać swoje umiejętności, służąc swoją pomocą takim osobom w codziennej pracy.
(KWP Łódź /dk)