Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Opiekowała się" niemowlęciem z 3 promilami we krwi

Data publikacji 02.01.2008

Stołeczni policjanci zatrzymali 24-letnią Patrycję W. Kobieta, mając ponad 3 promile alkoholu we krwi, opiekowała się 7-miesięczną córeczką. Razem z mamą do izby wytrzeźwień trafiła też babcia dziecka. To właśnie Danuta W. wezwała policję, gdy podczas spożywania alkoholu, pokłóciła się ze swoją córką. Jeszcze dziś policjanci przedstawią nieodpowiedzialnej matce zarzuty.

Tuż po godzinie 9 rano funkcjonariusze z warszawskiego Ursusa otrzymali wezwanie do jednego z mieszkań. Jak się okazało, z informacją o mającej tam miejsce awanturze zadzwoniła Danuta W. Gdy policjanci przyjechali na miejsce, w mieszkaniu przy ulicy Drzymały zastali dwie dorosłe osoby i malutkie dziecko. W środku panował bałagan, a na stole stały puste butelki po alkoholu.

Policjanci natychmiast zatrzymali obie kobiety i przewieźli je do komisariatu przy ulicy Sosnkowskiego. Badanie alkomatem wykazało, że Danuta W. ma ponad 3 promile alkoholu we krwi. Tyle samo miała jej córka, 24-letnia Patrycja W., która opiekowała się 7-miesięcznym dzieckiem. Obie kobiety spędziły noc w izbie wytrzeźwień.

Z ustaleń mundurowych wynikało, że obie panie piły alkohol. W trakcie imprezy pokłóciły się ze sobą. Danuta W. postanowiła wówczas zadzwonić po policję i wezwać patrol do awantury domowej. Żadna z zatrzymanych kobiet nie zwracała uwagi na małe dziecko, które w tym czasie było w domu.

Dzisiaj sprawą zajęli się dochodzeniowcy, którzy prawdopodobnie przedstawią Patrycji W. zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia.
Powrót na górę strony