Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napastnicy w rękach policjantów

Data publikacji 02.01.2008

Tylko kilku minut potrzebowali lubelscy policjanci, by ustalić i zatrzymać sprawców rozboju, do którego doszło wczoraj wieczorem na Krakowskim Przedmieściu. Napastnicy pobili 23-latka i skradli mu telefon komórkowy. Zatrzymani to trzej mężczyźni w wieku od 27 – 45 lat oraz 22 letnia kobieta. Dziś, kiedy wytrzeźwieją, zostaną przesłuchani.

Kilka minut po godzinie 21 do idącej ulicą Krakowskie Przedmieście w Lublinie grupy młodych ludzi podeszły cztery inne osoby. Widać było, że są pijani. Zaczęli wyzywać i popychać 23-latka i towarzyszące mu dwie młode kobiety. Nagle mężczyzna został uderzony pięścią w twarz. Kiedy przewrócił się na chodnik, napastnicy zaczęli go bić i kopać. Jeden z nich przeszukał kieszenie napadniętego i zabrał mu telefon komórkowy. Wraz ze skradziona „komórką” uciekli w kierunku ul. 3-go Maja. Pobity mężczyzna na miejsce wezwał Policję. Funkcjonariusze błyskawicznie ustalili rysopisy i zaczęli szukać sprawców. Wszyscy wpadli po kilku minutach.

Jak się okazało, są mieszkańcami Lublina w wieku od 27 do 45 lat. Wśród zatrzymanych jest także 22-letnia kobieta. Wszyscy w chwili zatrzymani byli pijani, mieli od 1,2 do 2,5 promila alkoholu. Trafili do lubelskiego aresztu. Dziś zostaną przesłuchani.

Powrót na górę strony