Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany podejrzany o napad na kobietę

Publikacja wizerunku napastnika w mediach doprowadziła do zatrzymania 18-letniego będzinianina, który pod koniec maja napadł na kobietę. Napastnik zaatakował swoją ofiarę pod osłoną nocy, chwilę po wyjściu z tramwaju. Młody mężczyzna w piątkowy wieczór sam zgłosił się na Policję. Jak stwierdził, rozpoznał się na nagraniu i wystraszył konsekwencji dalszych poszukiwań.

22 maja bieżącego roku około godziny 21.30 sprawca napadu wysiadł z tramwaju linii 21 w Będzinie przy ulicy Małobądzkiej i udał się za swoją 17-letnią ofiarą. Do ataku doszło chwilę później, przy ulicy Krasickiego. Będzińscy policjanci poszukiwali młodego mężczyzny od chwili zdarzenia. Prawdziwy przełom w sprawie przyniosła jednak publikacja portretu pamięciowego sprawcy oraz zapisu z monitoringu wizyjnego w tramwaju na chwilę przed atakiem. W miniony piątek 18-letni mieszkaniec Będzina sam zgłosił się na policję. Jak stwierdził rozpoznał siebie na publikowanym szeroko w mediach materiale.

Młody mężczyzna przyznał się do ataku na kobietę, składając obszerne wyjaśnienia. Będzińscy śledczy nie wykluczają uzupełnienia zarzutu dla 18-latka o inne podobne czyny. Według jego relacji, podobne zdarzenia z jego udziałem miały miejsce kilkakrotnie od początku roku na terenie Będzina i Sosnowca. Na wniosek policji i prokuratury będziński sąd wydał wczoraj postanowienie o tymczasowym aresztowaniu młodego mężczyzny. Grozi mu teraz 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / ms)

Film Zatrzymany podejrzany o napad na kobietę

Pobierz plik Zatrzymany podejrzany o napad na kobietę (format mp4 - rozmiar 17.05 MB)

Powrót na górę strony