Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjni wodniacy interweniowali wobec 2 sterników i kajakarza

Data publikacji 18.07.2016

Wraz z rozpoczęciem sezonu turystycznego na jeziora Warmii i Mazur wypłynęły policyjne patrole. Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad wodą i służą pomocą tym, którzy jej potrzebują. Jednym z ważnych elementów ich pracy są kontrole stanu trzeźwości. Podczas weekendu policjanci zatrzymali 2 sterników oraz kajakarza, którzy zdecydowali się na pływanie pod wpływem alkoholu.

Mrągowo

Wczoraj, 17.07.br., po godzinie 16.00 mikołajscy policjanci zauważyli, że po Jeziorze Tałty pływa osoba, która prawdopodobnie kieruje sprzętem wodnym pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali do kontroli 30-letniego mężczyznę sterującego łodzią motorową. Jak się okazało, mieszkaniec województwa mazowieckiego miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, oraz utrata wszelkich uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Węgorzewo

Wczoraj, 17.07.br., policyjni wodniacy patrolowali teren Jeziora Święcajty. Przed godziną 14.00 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli sternika łodzi motorowej. W trakcie czynności wykonywanych przez policjantów, poczuli od mężczyzny zapach alkoholu. Badanie potwierdziło ich podejrzenia. 39-letni mieszkaniec podwarszawskiej miejscowości miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna przebywał na łodzi ze znajomymi z pracy. Okazało się, że wcześniejszy wieczór integracyjny został dobrze zakropiony alkoholem, a na poranne zmęczenie sternik wypił ,,piwko”.

Ełk

Podczas wczorajszego patrolu na Jeziorze Ułówki, w pobliżu miejscowości Łaśmiady, policjanci skontrolowali stan trzeźwości 57-letniego kajakarza. Okazało się, że mężczyzna wypłynął na jezioro mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec Białegostoku został ukarany mandatem. Policjanci zakazali mu dalszego pływania kajakiem i przekazali go trzeźwej osobie.

(KWP w Olsztynie/ mw)

Powrót na górę strony