Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przeszli 60 km w X Jubileuszowej Wyrypie Beskidzkiej

Data publikacji 18.07.2016

Trzech zabrzańskich policjantów wzięło udział w X Jubileuszowej Wyrypie Beskidzkiej. Jest to impreza odbywająca się szlakami Beskidów, mająca na celu przejście trasy, której długość wynosi od 50 do 125 kilometrów. Podczas 16 godzin marszu zabrzańscy policjanci w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych przeszli 60 kilometrów. Gratulujemy wytrwałości i miłości do gór.

Wyrypa Beskidzka to impreza mająca na celu przejście trasy, której długość wynosi od 50 do 125 kilometrów. Podczas marszu uczestnicy nie nocują ani nie robią długich przerw. Wyrypa nie jest wyścigiem sportowym. Nie ma podium ani miejsc, jest start i punkt docelowy i przygoda, która dzieje się „pomiędzy”, na trasie. Jest zmaganie, jest wola walki, jest wyzwanie – przejść 100 km górami w jednym kawałku. Dla jednych jest to wyzwanie sportowe, dla innych sprawdzanie samego siebie, dla jeszcze innych spotkanie i wspólny marsz, bo wyrypa to także nowe znajomości, poznawanie ludzi, wspólne wspieranie się i motywowanie na trasie, senność, walka ze zmęczeniem, odciski i pewnie każdego z tych i innych aspektów po trochu w indywidualnie dostosowanych proporcjach.

W tym roku podczas X Jubileuszowej Wyrypy Beskidzkiej zmagania z trasą w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych podjęło trzech zabrzańskich policjantów. Punktualnie o 19.30 w piątkowy wieczór sierż. sztab. Rafał Kisielwiecz, mł.asp. Dariusz Konieczny i asp.sztab. Piotr Uba wystartowali w Żywcu na Dworcu i poszli przez Zamek w Żywcu - niebieskim szlakiem przez Jastrzębicę - Sopotnia Mała - Kotarnica - Sopotnia Wielka - Przełęcz Przysłopy - Korbielów - Kamienna - Czarny Groń - Hala Miziowa  - Las Suchowarski - Pilsko - Trzy Kopce - Lipowska - Hala Redykalna - Chatę na Zagroniu. Podczas 16-godzinnego marszu bez snu policjanci przeszli 60 km. Jak podkreśla sierż. sztab. Rafał Kisielwiecz w Wyrypie Beskidzkiej wziął udział już po raz czwarty. stwierdził, że ze względu na opady deszczu i silny wiatr wiejący w porywach do 100 km/h, była to najcięższa z dotychczasowych wypraw.

W Wyrypie wystartowało 166 uczestników. Jak podaje organizator imprezy, 112 osób ukończyło trasę na dystansie 50 km, 10 osób ukończyło trasę na dystansie 100 km, a jedna osoba ukończyła trasę 125 km. Gratulujemy wytrwałości wszystkim uczestnikom imprezy!

KWP Katowice / mm)

  • policjanci - uczestnicy wyprawy
  • zawodnicy na trasie
  • zawodnicy na trasie
Powrót na górę strony