Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Duża pomoc w poszukiwaniu zaginionych dzieci – Child Alert w aplikacji dla kierowców

Poszukiwanie zaginionych dzieci w systemie Child Alert rozszerza swoją działalność o nowe technologie. W połowie lipca Komenda Główna Policji nawiązała współpracę z firmą NEPTIS S.A., dzięki czemu informacje o zaginięciu dziecka będą wyświetlane w jednej z najpopularniejszych w Polsce aplikacji dla kierowców.

13 lipca 2016 roku Komendant Główny Policji podpisał porozumienie o współpracy w ramach systemu Child Alert z firmą NEPTIS S.A., operatorem popularnej w Polsce nawigacji samochodowej YANOSIK. Podpisanie porozumienia uporządkuje procedury związane z publikacją komunikatów Child Alert na ekranach nawigacji samochodowych. Podkreślić należy, że NEPTIS S.A. aktywnie wspierała dotychczasowe akcje Child Alert w 2015 roku.

Celem Child Alert jest poinformowanie jak największej liczby osób o zaginięciu dziecka. Z aplikacji Yanosik miesięcznie korzysta ponad 1,5 mln kierowców, dzięki czemu znacznie poszerza się grono ludzi włączonych w poszukiwania. W komunikatorze dla kierowców wyświetlane będą bannery z wizerunkiem dziecka, miejscem zaginięcia, opisem ubioru oraz komunikatem pod jaki numer telefonu kierować przesłanki na temat zaginionych – komentuje Paweł Bahyrycz, Yanosik.pl – Mamy nadzieję, że w ten sposób przyczynimy się do odnalezienia zaginionych dzieci.

Dla Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych KGP szczególnie istotne jest poszerzenie funkcjonalności systemu o możliwość szybkiego dotarcia z komunikatem do indywidualnych użytkowników, również tych będących „w drodze”, nie śledzących na bieżąco telewizji bądź Internetu.

(Wydział Poszukiwań i Identyfikacji Osób KGP/ mw)

Powrót na górę strony