Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Inowrocławscy policjanci rozbili tytoniową szajkę - podejrzani trafili do aresztu

Inowrocławscy policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji, rozbili pod Kruszwicą szajkę trudniącą się przemytem krajanki tytoniowej. Na terenie jednej z posesji funkcjonariusze zabezpieczyli blisko półtorej tony nielegalnego towaru bez polskich znaków akcyzy, o wartości rynkowej 750 tys. zł. Przestępcy narazili Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 1 miliona złotych. Sześciu podejrzanych zostało już tymczasowo aresztowanych.

19.07.br. inowrocławscy śledczy postawili zarzuty z kodeksu karnego skarbowego sześciu cudzoziemcom w wieku od 28 do 45 lat. Cała grupa została zatrzymana dwa dni temu, 18.07.br., na terenie jednej z miejscowości gminy Kruszwica. Policjanci uzyskali informację o magazynie nielegalnego towaru i wkroczyli na teren posesji, by to sprawdzić. Podejrzenia potwierdziły się - mundurowi znaleźli ogromne ilości krajanki tytoniowej poddawanej obróbce suszenia, ale też zapakowanej już w worki. Towar nie posiadał polskich znaków akcyzy.

Łącznie policjanci zabezpieczyli prawie półtorej tony towaru, maszyny do suszenia i krojenia tytoniu oraz setki worków do pakowania. Mundurowi zarekwirowali także sporą ilość gotówki, którą mężczyźni mieli przy sobie. Do sprawy policjanci zatrzymali sześciu cudzoziemców. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Wartość rynkowa nielegalnego towaru to 750 tys. zł. Skarb Państwa został narażony w ten sposób na straty w wysokości 1 miliona złotych. Śledztwo w tej sprawie, pod nadzorem prokuratury, prowadzi inowrocławska Policja. Całe zabezpieczone mienie przejęli funkcjonariusze z Izby Celnej w Toruniu.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące przemytu nielegalnego tytoniu. Policjanci wystąpili z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie. Tak też zdecydował sąd, który aresztował całą szóstkę na 2 miesiące. Grozi im kara do 6 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / ms)

Film Inowrocławscy policjanci rozbili tytoniową szajkę

Pobierz plik Inowrocławscy policjanci rozbili tytoniową szajkę (format mp4 - rozmiar 2.63 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja