Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany 20-latek spalił mieszkanie swojego ojca

Data publikacji 02.01.2008

Policjanci z Karpacza zatrzymali w pościgu mężczyznę podejrzewanego o podpalenie mieszkania swojego ojca. Jak twierdził, próbował tylko rozpalić ogień, aby się ogrzać. Pożar rozprzestrzenił się, w wyniku czego spaliło się całe mieszkanie. Straty pokrzywdzony oszacował na prawie 30 tysięcy złotych. Dziś mężczyzna zostanie przesłuchany.

Dochodziła północ, gdy policjanci z Karpacza otrzymali informację o pożarze, który wybuchł w jednej z miejscowości w gminie Podgórzyn. Ogień miał pojawić się w budynku wielorodzinnym. Już po chwili policjanci byli na miejscu. Tu okazało się, że pali się jedno z mieszkań.

Wokół budynku licznie zgromadzili się ludzie. Jeden z mężczyzn, na widok radiowozu, zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Po chwili został zatrzymany. Wszystko wskazuje na to, że 20-latek spowodował pożar w mieszkaniu, należącym do jego ojca. Jak twierdził, próbował on rozpalić ogień, aby się ogrzać. Ogień jednak rozprzestrzenił się, w wyniku czego spaliło się całe mieszkanie.

Podczas zatrzymania okazało się, że podejrzany jest nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało u niego ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Aktualnie policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności tego zdarzenia. Powstałe straty oszacowano na kwotę, co najmniej 30 tys. zł. W trakcie akcji gaszenia pożaru z budynku ewakuowano cztery osoby.

W zależności od opinii biegłego z zakresu pożarnictwa sprawca odpowie bądź za uszkodzenie mienia, bądź za spowodowanie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia wielu osób, za co grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony