Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe radiowozy dla podlaskiej Policji

Data publikacji 02.01.2008

Osiem opli, trzy kia i pięć motocykli bmw. O tyle pojazdów wzbogaciła się podlaska Policja. Dzisiaj do służby na podlaskie drogi wyjechały nowe radiowozy. W najszybszych z nich- oplach vectra -zainstalowane będą videorejestratory. Policjanci otrzymali również motocykle. Jednoślady wyjadą na podlaskie drogi wiosną.

Do tej pory w województwie jeździły cztery takie auta, od dziś jest ich dwanaście. Trafią one między innymi do Białegostoku, Łomży, Suwałk i Zambrowa. Są to powiaty, przez które przebiegają największe ciągi komunikacyjne Podlasia - drogi numer 8, 61 czy 19. Policjanci z ruchu drogowego jeżdżący nieoznakowanymi radiowozami zatrzymują piratów drogowych i pijanych kierowców. Każde wykroczenie popełnione przez kierowcę jest rejestrowane przez kamerę, co stanowi niezbity dowód niezgodnej z przepisami jazdy. Nowe ople zakupione zostały przez Komendę Główną Policji w ramach Programu Modernizacji Policji w latach 2007-2009. Wszystkie mają silniki o pojemności 2,8 l i moc 250 koni mechanicznych. Do Bielska Podlaskiego i Grajewa trafią trzy oznakowane radiowozy kia w nowych srebrno-niebieskich barwach. Zakup pojazdów w części został dofinansowany przez samorządy powiatów bielskiego i grajewskiego. Pozostałą część kosztów pokrył budżet Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Są to pierwsze nowe radiowozy w tym roku jednak z pewnością nie ostatnie.

Wiosną na drogi wyjadą nowe motocykle bmw. Jednoślady o pojemności 1170 cm3 i mocy 110 koni mechanicznych sfinansowane zostały przez Komendę Główną Policji. Trafią one do komend w Białymstoku i Suwałkach. Do tej pory podlaska Policja dysponowała 23 patrolami motocyklowymi.
- Policjant musi być właściwie przygotowany i przeszkolony oraz profesjonalny w swoim działaniu. Do skuteczności niezbędny jest jednak nowoczesny i niezawodny sprzęt – powiedział Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku inspektor Roman Popow.
Przekazując kluczyki życzył policjantom zatrzymania wielu drogowych przestępców, a przede wszystkim bezpiecznej służby. Nowe pojazdy zostały poświęcone przez kapelanów podlaskiej Policji.
Powrót na górę strony