Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbój dla 50 złotych

Data publikacji 02.01.2008

Dwie osoby, podejrzewane o udział w rozboju, zatrzymali policjanci z Legionowa. W ręce mundurowych wpadł 20-letni Mariusz S. i jego kompan, 23-letni Bartosz K. Pierwszy z nich dotkliwie pobił przypadkowego przechodnia i zabrał mu pieniądze. Drugi odpowie za kierowanie gróźb pod adresem pokrzywdzonego. Za popełnione przestępstwa grozi im odpowiednio do 12 i do 2 lat pozbawienia wolności.

Kilka minut po godzinie 19:00 mężczyźni upatrzyli swoją ofiarę pod jednym z domów handlowych. Napastnicy podeszli do młodego mężczyzny, który przed chwilą wyszedł ze sklepu. 20-letni Mariusz S. bez chwili zastanowienia uderzył poszkodowanego kilkakrotnie pięściami w twarz. Mężczyzna upadł, próbował się jeszcze bronić i uciec, został jednak przytrzymany przez pozostałych napastników. Mariusz S. zabrał, z portfela napadniętego, 50 złotych.

Kiedy poszkodowany mężczyzna wracał do domu, zauważył dwie osoby wchodzące do pobliskiego sklepu i rozpoznał w nich sprawców napadu. Natychmiast o wszystkim opowiedział znajdującym się niedaleko policjantom. Na widok funkcjonariuszy, przestępcy rzucili się do ucieczki. Mundurowi po krótkim pościgu zatrzymali obydwu mężczyzn. Mariusz S. i Bartosz K. trafili do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawią im prawdopodobnie zarzuty dokonania rozboju i kierowania gróźb karalnych pod adresem pokrzywdzonego. Grozi im do 12 i do 2 lat więzienia.

Sąd wydał już decyzję o tymczasowym aresztowaniu Mariusza S. na okres 3 miesięcy. Zatrzymani mężczyźni są znani policjantom z Legionowa. Mariusz S. był już wielokrotnie notowany za włamania, kradzieże i pobicia. Niedawno opuścił zakład karny, w którym odbywał wyrok za włamanie.
Powrót na górę strony