Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 87–letniego mężczyzny – w odnalezieniu pomógł policyjny śmigłowiec z kamerą termowizyjną

Data publikacji 20.07.2016

Kilkudziesięciu funkcjonariuszy, w tym policjanci, przewodnicy z psami tropiącym, strażacy, służba leśna, goprowcy i mieszkańcy przez kilka godzin poszukiwali zaginionego w okolicy Łężyc 87 - letniego grzybiarza. W akcji wykorzystano także śmigłowiec dolnośląskiej Policji z kamerą termowizyjną. To właśnie z góry policjanci wypatrzyli zaginionego, który leżał w gęstych zaroślach. Dzięki szybkim i sprawnym działaniom poszukiwawczym, nie doszło do tragedii.

Policjanci z komisariatu w Polanicy Zdroju przyjęli zgłoszenie o zaginięciu 87-letniego mieszkańca gminy Szczytna. Funkcjonariusze w rozmowie z rodziną zaginionego ustalili, że mężczyzna wyszedł rano z domu, nie zabierając telefonu komórkowego. Powiedział, że idzie na grzyby. 

W związku z zaistniałą sytuacją natychmiast rozpoczęto akcję poszukiwawczą. W działaniach brali udział funkcjonariusze Policji, strażacy i GOPR, Straż Parków Narodowych oraz pracownicy Nadleśnictwa. Zaginionego szukali także mieszkańcy gminy Szczytna. Do akcji poszukiwawczej ściągnięto też psy tropiące oraz użyto policyjnego śmigłowca z kamerą termowizyjną. 

To właśnie ze śmigłowca policjanci wypatrzyli zaginionego, który leżał w gęstych zaroślach pod lasem w Łużycach. 87 – letni mężczyzna wymagał natychmiastowej pomocy medycznej. Po dotarciu do niego, mężczyzna został na noszach przeniesiony do drogi gruntowej, skąd do szpitala zabrała go karetka pogotowia. Dzięki szybkim i sprawnym działaniom poszukiwawczym, nie doszło do tragedii.

Policjanci średnio co kilka dni szukają zaginionych w lesie grzybiarzy. Dlatego funkcjonariusze apelują, aby wchodząc do lasu zachować szczególną ostrożność. Warto mieć przy sobie naładowany telefon komórkowy, który w przypadku zagubienia umożliwi wezwanie pomocy i wskaże też naszą lokalizację. Szczególną uwagę należy zwrócić na osoby starsze lub schorowane, które mogą zabłądzić lub zasłabnąć podczas zbierania grzybów. 

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • Poszukiwania zaginionego grzybiarza
  • Poszukiwania zaginionego grzybiarza
  • Poszukiwania zaginionego grzybiarza
  • Śmigłowiec biorący udział w poszukiwaniach zaginionego
Powrót na górę strony
Polska Policja