Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zamknęli nielegalną wytwórnię papierosów

Data publikacji 21.07.2016

Bydgoscy policjanci zamknęli nielegalną wytwórnię papierosów na bydgoskim Szwederowie. Do policyjnego aresztu trafiło trzech mężczyzn podejrzewanych o posiadanie wyrobów tytoniowych bez akcyzy. W wyniku ich działania Skarb Państwa mógł ponieść szkodę na ponad 480 tys. zł.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy ustalili, że na jednym z bydgoskich osiedli znajduje się nielegalna wytwórnia papierosów. Trop prowadził do jednej z posesji na bydgoskim Szwederowie. 

W środę, 19.07.2016 r., kryminalni przystąpili do działania. Przed południem weszli na teren wytypowanej posesji. Tam w dwóch zaparkowanych samochodach oraz garażu policjanci znaleźli blisko pół tony krajanki tytoniowej oraz 12 tys. sztuk papierosów, które nie posiadały polskich znaków akcyzy. Kryminalni zatrzymali do sprawy trzech mężczyzn. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Dalej sprawą zajęli się śledczy z bydgoskiego Szwederowa, którzy jednego z zatrzymanych przesłuchali w charakterze świadka. Natomiast 43 i 33-latkowi przedstawili zarzuty posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Za to przestępstwo karno-skarbowe grozi do 3 lat więzienia lub wysoka grzywna. Policjanci wstępnie oszacowali, że w wyniku tego przestępczego procederu Skarb Państwa mógł ponieść straty na blisko pół miliona złotych.

(KWP Bydgoszcz / mm) 

  • nielegalny tytoń
  • nielegalne papierosy
  • policjant prowadzi zatrzymanego

Film Policjanci zamknęli nielegalną wytwórnię papierosów

Opis filmu: Policjanci zamknęli nielegalną wytwórnię papierosów

Pobierz plik Policjanci zamknęli nielegalną wytwórnię papierosów (format mp4 - rozmiar 14.41 MB)

Powrót na górę strony