Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradziony pojazd

Data publikacji 02.01.2008

W ręce policjantów ze Szczecina wpadł Krzysztof F., który jechał skradzionym audi 80. Na widok mundurowych rzucił się do ucieczki. Potem tłumaczył policjantom, że tylko na prośbę nietrzeźwego kolegi przestawiał auto w inne miejsce. Nie potrafił jednak podać ani nazwiska, ani adresu znajomego. Śledczy ustalają teraz, w jaki sposób mężczyzna wszedł w posiadanie kradzionego auta.

Do zdarzenia doszło dziś w nocy. Patrol z prewencji przejeżdżając ulicą E. Plater zauważył audi 80. Na widok radiowozu kierowca cofnął i wyłączając światła zaparkował na podwórku. Policjanci postanowili sprawdzić, co jest przyczyną nietypowego zachowania kierowcy. Na widok wysiadających z radiowozu policjantów mężczyzna rzucił się do ucieczki. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Krzysztof F. oświadczył, że został poproszony przez nietrzeźwego kolegę o przysługę. Miał przestawić samochód na drugie podwórko. Nie potrafił jednak podać policjantom danych kolegi, ani jego adresu. Ponadto w pojeździe zamontowane były dwie różne tablice rejestracyjne, a przy zatrzymanym policjanci znaleźli dwa pęki kluczy samochodowych. Po numerach nadwozia audi ustalono, że samochód jest poszukiwany przez komisariat Szczecin Śródmieście. Pojazd został skradziony w grudniu 2007 roku.

Krzysztof F. trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj śledczy ustalają w jaki sposób mężczyzna wszedł w posiadanie auta i czy nie ma związku z jego kradzieżą.

Powrót na górę strony