Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Białostoccy policjanci pomogli trzem żeglarzom

Data publikacji 21.07.2016

Mundurowi z patrolu wodnego na zalewie Siemianówka, wspólnie z ratownikiem z WOPR oraz trenerem i wychowankami ze szkółki żeglarskiej, pomogli trzem żeglarzom, którym wywróciła się łódka. Mężczyźni cali i zdrowi wrócili na brzeg. Również żaglówka, którą płynęli, została odholowana do portu.

Wczoraj, tuż przed 13:00, policjanci patrolu wodnego pełniący służbę na zalewie Siemianówka uzyskali informację od osób przebywających w porcie, że kwadrans wcześniej trzech starszych mężczyzn, nie posiadających dostatecznych umiejętności żeglarskich, wypłynęło do samodzielnego żeglowania.

Mundurowi nie czekając ani chwili, wyruszyli na poszukiwania żeglarzy. Już po 10 minutach zauważyli wywróconą żaglówkę oraz trzy osoby w wodzie, niedaleko łodzi. Funkcjonariusze ruszyli z pomocą. W akcji ratowniczej oprócz mundurowych brali również udział: ratownik z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Starym Dworze oraz trener i wychowankowie Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego w Michałowie.

62-, 71- i 78-latek, choć przemoczeni, ale cali i zdrowi zostali wydobyci z wody i przetransportowani na brzeg. Również ich żaglówka, mimo wysokiej fali, została podniesiona i odholowana do portu.

(KWP w Białymstoku / ms)

Powrót na górę strony