Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy napadu na taksówkarza zatrzymani

Data publikacji 02.01.2008

Policjanci ze Szczecina zatrzymali sprawców napadu na taksówkarza. Padły strzały ostrzegawcze. Kiedy nie przyniosły skutku policjant ranił jednego z mężczyzn w rękę. Dziś mężczyznom zostaną przedstawione zarzuty, a o dalszym losie zadecyduje sąd.

Do napadu doszło w centrum miasta. Sprawcy pobili mężczyznę, a następnie odjechali jego samochodem. Policjanci zostali powiadomieni, że czterech młodych mężczyzn pobiło kierowcę taksówki. Funkcjonariusze natychmiast zaczęli szukać sprawców. Między garażami mieszczącymi się w centrum miasta mundurowi zauważyli skradzioną taksówkę i czterech mężczyzn. Na widok podjeżdżającego radiowozu jeden z nich zaczął uciekać. Policjanci rozdzielili się.

Funkcjonariusz, który podjął pościg za uciekającym kilkakrotnie wzywał go do zatrzymania i oddał strzały ostrzegawcze. Niestety mężczyzna nie reagował na polecenia i policjant strzelił w jego kierunku raniąc go w rękę. Zatrzymany ( lat 22) został przewieziony do szpitala.

W trakcie sprawdzania w policyjnym systemie okazało się, że mężczyzna był poszukiwany przez policję. Pozostała trójka mężczyzn ( 17,18,20 lat ) podejrzewanych o dokonanie napadu została przewieziona do policyjnego aresztu. Badanie trzeźwości wykazało u nich od około półtora promila alkoholu we krwi do ponad dwóch promili.
Napadnięty taksówkarz z obrażeniami trafił do szpitala.

Dziś sprawcy napadu usłyszą zarzuty.
Powrót na górę strony