Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili blisko 800 porcji marihuany i metamfetaminy

Data publikacji 23.07.2016

Policjanci z Bolesławca ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Gdy funkcjonariusze podeszli przed budynek, w którym znajdował się podejrzany, chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej za posiadanie narkotyków, mężczyzna usiłował się ich pozbyć, wyrzucając środki odurzające przez okno. Policjanci zabezpieczyli marihuanę i metamfetaminę, z których można było uzyskać blisko 800 porcji handlowych. Mężczyzna trafił do aresztu i za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, w wyniku prowadzonych działań, zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Zatrzymany, to 25 – letni mieszkaniec tego miasta. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania doszło po tym, jak policjanci prowadząc działania operacyjne ustalili, że w mieszkaniu młodego mężczyzny może znajdować się spora ilość środków odurzających i substancje psychotropowe. Dalsze czynności potwierdziły podejrzenie. Podczas realizacji, gdy funkcjonariusze zbliżali się do budynku, podejrzany usiłował się jeszcze pozbyć dowodów przestępstwa, wyrzucając reklamówkę z narkotykami przez okno.

Wstępna analiza zabezpieczonych substancji wykazał, że jest to marihuana i metamfetamina. Łącznie zabezpieczono narkotyki, z których można było uzyskać blisko 800 porcji handlowych. Obecnie policjanci sprawdzają skąd zatrzymany miał środki odurzające i jakie było ich dalsze przeznaczenie. 

Zatrzymany mężczyzna był już w przeszłości karany. Przyznał też policjantom, że wyrzucił narkotyki przez okno, chcąc w ten sposób uniknąć odpowiedzialności karnej. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd. 

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

(KWP we Wrocławiu / dm)

 

film do obejrzenia TUTAJ

Powrót na górę strony