Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mecz: „Weterani – Policja” - zagrali po raz siedemnasty

Data publikacji 23.07.2016

W sobotę po raz 17 rozegrany został na białogardzkim boisku mecz z okazji Święta Policji „Weterani - Policja”. Jest to jedyna w województwie zachodniopomorskim a może nawet i w kraju rozgrywka piłkarska pomiędzy emerytowanymi policjantami a policjantami będącymi w służbie, która odbywa się co roku.

Twórcą piłkarskiego wydarzenia które przetrwało do dzisiaj był policjant śp. Tadeusz Pindyk. Pomysł miał na celu podtrzymanie czynnego uczestnictwa w życiu sportowym policjantów emerytów oraz młodszych kolegów będących w służbie.
Aby zintegrować się, co roku z okazji Święta Policji rozgrywany jest mecz pomiędzy drużynami. W meczu udział biorą również członkowie rodzin oraz osoby reprezentujące instytucje współpracujące z Policją.

Pierwszy mecz odbył się w 1999 roku, w którym  weterani policyjni wygrali 3:0. Weterani wygrywali jeszcze przez kolejne dwa lata. Następnie „piłeczkę” przejęli już młodsi koledzy, którzy aktualnie przodują w kwalifikacji wygranych meczów. Po każdym spotkaniu wszyscy uczestnicy otrzymują pamiątkowy medal.

Jednak istotą przedsięwzięcia nie jest wygrana, a tradycja podtrzymania i rozegrania co rocznego meczu na Święto Policji „Weterani -Policja”.
Wszystkim uczestnikom, rodzinom, osobom, które pomagają w tym sportowym corocznym przedsięwzięciu dziękujemy i życzymy kolejnych wygranych meczy.

Zdjęcia i materiały udostępnił – Wojciech Jankowski (emerytowany policjant)

(KWP w Szczecinie / dm)

Powrót na górę strony