Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Proponowali „załatwienie” dofinansowania

Data publikacji 24.07.2016

W miniony piątek policjanci z Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali 46 –letniego mężczyznę oraz 47 –letnią kobietę. Kielczanie podejrzewani są o powoływanie się na wpływy w urzędach i proponowanie przedsiębiorcom pozytywne rozpatrzenie wniosków o dofinansowanie na rozwój ich firm w zamian za otrzymanie korzyści majątkowej. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Może im grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości o charakterze korupcyjnym od pewnego czasu przyglądali się działalności 46 –letniego mężczyzny i 47 –letniej kobiety. Funkcjonariusze podejrzewali, że mogą oni powoływać się na wpływy w kieleckich urzędach i proponować przedsiębiorcom pozytywne rozpatrzenie wniosków o dofinansowanie na rozwój ich firm o wartości nawet do miliona złotych.

Skrupulatna praca policjantów doprowadziła do zebrania materiału dowodowego pozwalającego na zatrzymanie 46 i 47 –letnich kielczan, które miało miejsce w piątkowe popołudnie. Z ustaleń stróżów prawa wynika, że mogli oni zajmować się nielegalnym procederem od marca bieżącego roku. W tym czasie mogli złożyć propozycję „załatwienie” dofinansowania na rozwój firm kilkunastu ich właścicielom w zamian za otrzymanie korzyści majątkowej w kwocie około 10 000 złotych.

W sobotnie popołudnie zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratora, gdzie złożyli wyjaśnienia. Śledczy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach podkreślają, że to dopiero początek pracy nad ta sprawą, która jest rozwojowa.

Teraz 46 i 47 –latkowie odpowiedzą za swoje postępowanie przed sądem. Może im grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / dm)

Powrót na górę strony