Zabójstwo - zatrzymany 43-latek - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabójstwo - zatrzymany 43-latek

Data publikacji 25.07.2016

Bielscy policjanci w wyniku intensywnych poszukiwań zatrzymali 43-latka podejrzewanego o zabójstwo. 44-letnia ofiara ataku została ugodzona nożem w oko. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Dalej o jego losie zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło w nocy z minionego czwartku na piątek (21/22.07.2016). Tuż po 1.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim został powiadomiony o nieżyjącym mężczyźnie w jednym z mieszkań przy ulicy Jana Pawła II. We wskazane miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. Tam mundurowi wstępnie ustalili, że do samotnie mieszkającego pokrzywdzonego wieczorem przyszło dwóch znajomych. Podczas wspólnego spożywania alkoholu między gospodarzem i jego 43-letnim znajomym doszło do sprzeczki, podczas której zaproszony gość kilkukrotnie uderzył pięścią w twarz 44-latka. Następnie, gdy zaatakowany mężczyzna wyszedł do innego pokoju, ten chwycił nóż i ruszył za swoją ofiarą. Chwilę później zadał nim cios pokrzywdzonemu prosto w oko, na skutek którego 44-latek zmarł. Natomiast 43-latek uciekł.

Zaalarmowani o tym policjanci natychmiast rozpoczęli jego intensywne poszukiwania. Od razu dla bielskich funkcjonariuszy ogłoszony został alarm. Mundurowi, mając zdjęcia podejrzewanego o ten atak mężczyzny, szybko zaczęli sprawdzać miejsca, gdzie mógłby on przebywać. Już po blisko trzech godzinach kryminalni zatrzymali 43-latka w mieszkaniu matki. Okazało się, że był pijany. Miał ponad 2,1 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo wyszło na jaw, że mężczyzna przebywał akurat na przepustce ze szpitala psychiatrycznego. Mężczyzna usłyszał już zarzut zabójstwa i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące, które spędzi teraz na szpitalnym oddziale o wzmocnionym zabezpieczeniu.

(KWP Białystok / mm)

Powrót na górę strony
Polska Policja