Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne służby medialne w czasie Światowych Dni Młodzieży

Data publikacji 25.07.2016

Rozpoczynające się Światowe Dni Młodzieży to nie tylko wyzwanie dla policyjnych służb prewencyjnych, kryminalnych i logistycznych, ale także służb prasowo- informacyjnych.

Ranga wydarzenia oraz duże zainteresowanie przedstawicieli środków masowego przekazu spowoduje, że na teren Małopolski przybędzie nawet kilka tysięcy akredytowanych dziennikarzy.

Dla zapewnienia ciągłego dostępu do informacji  dla wszelkiego rodzaju mediów zostało utworzone Centrum Prasowo-Informacyjne Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. Do CPI poza Zespołem Prasowym KWP w Krakowie dołączyli także oficerowie prasowi z komend powiatowych. Całodobowa obsługa medialna Policji wspomagana będzie min. przez: asp.szt. Szymona Salę z KPP w Myślenicach, podinsp. Marka Korzonka z KPP w Krakowie, mł.asp. Katarzynę Matras z KPP w Olkuszu, asp.szt. Elżbietę Kowal z KPP w Proszowicach, mł.asp. Łukasza Ostręgę z KPP w Bochni i asp. Ewę Kądziołkę z KPP w Miechowie.

Na czas Światowych Dni Młodzieży została utworzona także specjalna infolinia dla dziennikarzy, która będzie służyła przekazywaniu informacji związanych z działaniami Policji m.in. powstałych utrudnień drogowych, działań policyjnych czy numerów telefonów do innych instytucji służących pomocą dziennikarzom.

KWP Kraków / ig

Powrót na górę strony