Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w czasie wolnym od służby zatrzymali poszukiwanego

Data publikacji 26.07.2016

Spostrzegawczość policjantów z powiatu kłodzkiego doprowadziła do zatrzymania mężczyzny poszukiwanego trzema listami gończymi. Do zatrzymania doszło, gdy funkcjonariusze po pracy byli na spacerze z rodzinami. Wówczas zauważyli poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu. Mężczyzna trafił do zakładu karnego.

Dwóch policjantów, na co dzień pełniących służbę w wydziale kryminalnym kłodzkiej komendy powiatowej w czasie wolnym od służby zatrzymali 24-latka poszukiwanego 3 listami gończymi. Mężczyzna od dłuższego czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Miał zasądzoną karę prawie dwóch lat pozbawienia wolności. Teraz najbliższy czas spędzi w zakładzie karnym, do którego trafił wczoraj.

Do zatrzymania poszukiwanego mężczyzny doszło około godziny 17 w Polanicy Zdroju. Policjanci w czasie wolnym od służby spacerowali z rodzinami na tamtejszym deptaku. Nagle zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi poszukiwanego. W związku z powyższym funkcjonariusze niezwłocznie wkroczyli do akcji.

Zatrzymali mężczyznę i za pośrednictwem dyżurnego lokalnego komisariatu wezwali policyjny patrol. Następnie przekazali zatrzymanego przybyłym na miejsce funkcjonariuszom. Po dokładnym sprawdzeniu mężczyzny okazało się też, że poszukiwany ma przy sobie prawie 5 g środków odurzających.

Mężczyzna od blisko dwóch lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Był poszukiwany trzema listami gończymi wydanymi przez Sąd Rejonowy w Kłodzku za popełnione wcześniej przestępstwa przeciwko mieniu. Mężczyzna wczoraj trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe miesiące. Teraz odpowie dodatkowo za posiadanie narkotyków.

KWP Wrocław / ig

Powrót na górę strony