Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Opolscy policjanci zabezpieczają przejazdy pielgrzymów

Data publikacji 26.07.2016

Tysiące pielgrzymów różnymi środkami komunikacji przejechało przez teren Opolszczyzny na Światowe Dni Młodzieży. W związku z wyjazdami i przejazdami wzmożony ruch przewidywany jest na drogach krajowych i opolskim odcinku autostrady. Policjanci monitorują główne ciągi komunikacyjne w regionie i w razie potrzeby będą udrażniali ruch na drogach.

Wzmożony ruch na Opolszczyźnie przewidywany jest szczególnie na drogach krajowych nr  46, 94, 11 i na opolskim odcinku autostrady A4. Funkcjonariusze cały czas na bieżąco monitorują stan bezpieczeństwa. Kierowcy poruszający się tą trasą proszeni są o zachowanie ostrożności, zwracanie uwagi na znaki drogowe, ograniczenie prędkości, jak również przygotowanie się na ewentualne utrudnienia w ruchu. Jeśli takie nastąpią, na miejscu ruchem kierować będą policjanci.

Uwaga!!! Informacja dla osób przejeżdżających przez województwo opolskie w kierunku województwa śląskiego, a podróżujący DK 46:

W związku z wizytą Papieża Franciszka w Częstochowie, oraz spodziewanym wzmożonym ruchem autobusów przewożących pielgrzymów, rozporządzeniem Wojewody Śląskiego wprowadzony został czasowy zakaz przewozu towarów niebezpiecznych oraz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton na drogach na obszarze Śląska. 

Czasowy zakaz obowiązuje 28 lipca tego roku, od godziny 4.00 do godziny 16.00. Tego dnia kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu na terenie województwa śląskiego. Zakaz obowiązuje na wszystkich drogach publicznych położonych na obszarze administracyjnym Częstochowy oraz między innymi na DK 46, która łączy Opolszczyznę ze Śląskiem.

(KWP w Opolu / mw)

  • policjanci zabezpieczają przejazdy
  • policjanci zabezpieczają przejazdy
  • policjanci zabezpieczają przejazdy
Powrót na górę strony