Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał z przebitymi oponami, został zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 26.07.2016

Pościgiem transgranicznym zakończyła się ucieczka 46-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego, który jadąc samochodem nie zatrzymał się do kontroli drogowej czeskim funkcjonariuszom. Kontynuacja wspólnych działań pościgowych na terenie Polski z udziałem policjantów z Lubawki doprowadziła do zatrzymania kierowcy. Mężczyzna uciekał z przebitymi oponami, bo jak się okazało, był poszukiwany. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Lubawce otrzymali informację od dyżurnego z policji w Kamiennej Górze o zbliżającym się od strony granicy państwa samochodzie osobowym marki Volkswagen, który w sąsiednim kraju nie zatrzymał się do kontroli.

Funkcjonariusze podjęli czynności zmierzające do zatrzymania uciekającego kierowcy. Mężczyzna po przekroczeniu granicy kraju jechał samochodem do momentu aż nie zauważył zbliżającego się polskiego radiowozu, po czym zjechał na najbliższy parking. Policjanci zablokowali drogę ucieczki kierującemu pojazdem, a następnie obezwładnili mężczyznę i zatrzymali. Jak się okazało, 46-latek z powiatu wałbrzyskiego kilkakrotnie nie zatrzymywał się do kontroli drogowej w sąsiednim kraju. Pomimo uszkodzonych przednich kół, które przebił na kolczatce drogowej ustawionej w miejscowości Kralovec, kontynuował ucieczkę przed czeskimi policjantami. 

Mężczyzna w chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 

Sprawdzenie w polskich systemach informatycznych policji wyjaśniło przyczynę jego ucieczki - mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w związku z wyrokiem sądowym. Posiadał również orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 

(KWP Wrocław /dk)

Powrót na górę strony