Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czujni gorzowianie nie dali się oszukać

Data publikacji 26.07.2016

Dyżurny gorzowskiej komendy został powiadomiony o kilku rozmowach telefonicznych, jakie mieli przeprowadzać oszuści podający się z oficerów CBŚP. Odbiorcami tych telefonów byli mieszkańcy Gorzowa, którzy spostrzegli się, że mogą stać się ofiarami oszustwa i natychmiast poinformowali policję. Gorzowscy policjanci pracują nad ustaleniem oszustów.

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. otrzymali dzisiaj (26.07) kilka sygnałów od mieszkańców Gorzowa o podejrzanych telefonach, których byli odbiorcami. Jak przekazali zaniepokojeni gorzowianie, osoba w słuchawce przedstawiała się jako oficer CBŚP i dopytywała się o pieniądze i kosztowności, które uczestnicy rozmowy mieli posiadać.

Lubuska Policja wielokrotnie ostrzegała o działaniu naciągaczy podszywających się za fałszywych wnuczków, hydraulików czy policjantów. Osoby, z którymi oszuści przeprowadzili podejrzane rozmowy telefoniczne, po ich zakończeniu natychmiast powiadomiły policję. Dzięki czujności i szybkiej reakcji mieszkańców Gorzowa, policjanci od razu rozpoczęli pracę nad ustaleniem osób, które były autorami tych rozmów.

Przypominamy i przestrzegamy!

Należy uważać w kontaktach z obcymi osobami, dzwoniącymi pod numer naszego telefonu, wypytującymi o nasze sprawy osobiste czy finansowe. Policjanci nigdy nie wykonują takich telefonów ani nie odbierają osobiście żadnych pieniędzy!

Po takiej rozmowie telefonicznej, której przebieg wyda nam się podejrzany, powinniśmy jak najszybciej poinformować policję. Powinniśmy również być ostrożnym w kontaktach z osobami odwiedzającymi nasz dom, mieszkanie. Tylko rozsądek i rozwaga mogą uchronić nas przed staniem sie ofiarą naciągaczy.

Przede wszystkim, w przypadku pojawienia się przed naszymi drzwiami osób podających się za hydraulików czy administratorów warto wiedzieć, czy rzeczywiście taka wizyta była zaplanowana. Sprawdźmy to, zadzwońmy do administratora budynku lub do firmy, która ma dokonać przeglądu czy naprawy usterki. Postarajmy się zapamiętać również, jak wyglądały takie osoby, w co były ubrane, jak się przedstawiały. Przyjechały samochodem czy może przyszły pieszo. Te informacje pozwolą szybciej zidentyfikować i zatrzymać oszustów.

Warto również poprosić o pomoc osoby najbliższe – sąsiadów czy rodzinę. Ich obecność sprawi, że poczujemy się pewniej i bezpieczniej, a w razie ewentualnego niebezpieczeństwa nie będziemy sami.

Zawsze, w przypadku najmniejszych podejrzeń co do próby popełnienia oszustwa przez osoby odwiedzające nasze mieszkanie czy dom lub dzwoniące na numer naszego telefonu starajmy się jak najszybciej powiadomić policję o zaistniałej sytuacji i naszych przypuszczeniach.

Dzięki szybkiej reakcji policjanci od razu będą mogli przystąpić do działania.

KWP Gorzów Wlkp. / ig

Powrót na górę strony