Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci spełnili małe marzenie małych pacjentów

Każdy z nas ma marzenia. Wszyscy czegoś pragniemy bez względu na to, czy jesteśmy dziećmi, czy dorosłymi. Dobrze jest mieć marzenia, cieszyć się z ich urzeczywistnienia. Znacznie więcej radości daje jednak możliwość spełnienia życzeń innych, zwłaszcza, kiedy dotyczy to dzieci. Dzisiaj taką okazję mieli policjanci z Sekcji Antyterrorystycznej KWP w Lublinie, którzy wraz z przedstawicielami Fundacji "Spełnionych Marzeń" w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie odwiedzili dzieci walczące z chorobami nowotworowymi.

Mają za sobą kilka miesięcy życia, czasami rok lub kilka lat, gdy ich rodzice słyszą lekarską diagnozę – choroba nowotworowa. Maluchy trafiają do szpitala, gdzie pod specjalistyczną opieką walczą o zdrowie. Mimo bólu i cierpienia mali pacjenci tak jak wszystkie dzieci są ciekawe świata, mają swoje zainteresowania, chcą się bawić i śmiać. Mają też marzenia. Jedno z nich spełnili dzisiaj policjanci z Sekcji AT KWP w Lublinie, którzy odwiedzili małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego Lublinie.

Pacjenci mogli zobaczyć umundurowanie i wyposażenia funkcjonariuszy, przymierzyć specjalne hełmy i przyjrzeć się z bliska, jak wygląda prawdziwa policyjna broń. Wiele radości sprawił dzieciakom specjalny robot, który wykorzystywany jest przez AT w trakcie ujawniania niebezpiecznych materiałów.

Podczas policyjnej wizyty uśmiech nie schodził z buziaków małych pacjentów.  To bardzo ważne, bo właśnie radość i śmiech chorych dzieci są niezmiernie istotne w walce z chorobą.  Były oczywiście także policyjne prezenty, odblaski, puzzle, słodycze. Na oddział trafiła też policyjna maskotka - sierż. Poli.

Jak widać, marzenia się spełniają, trzeba tylko w to mocno wierzyć. Wszystkim podopiecznym oddziału Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

(KWP w Lublinie / ms)

Powrót na górę strony