Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Ciechocinka wspólnie z celnikami z Torunia zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów

Data publikacji 27.07.2016

Ciechocińscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Toruniu zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów znajdującą się w Ciechocinku. W trakcie przeszukania zabezpieczonych zostało ponad 3,8 miliona sztuk papierosów, prawie 0,5 tony krajanki tytoniowej bez polskiej akcyzy oraz półprodukty i maszyny służące do produkcji. Straty Skarbu Państwa to blisko 4,5 mln zł. Do sprawy zatrzymano 12 osób.

Policjanci z Ciechocinka wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Toruniu ustalili, że w jednym z budynków na obrzeżach Ciechocinka działa nielegalna fabryka papierosów. Postanowili to zweryfikować. Od wczesnych godzin rannych obserwowali teren przylegający do budynku. W pewnym momencie zauważyli wyjeżdżającego stamtąd dostawczego busa. Po zatrzymaniu auta okazało się, że „po brzegi” wypełnione było kartonami z papierosami bez polskich znaków akcyzy. Kierowcą okazał się mieszkaniec Gdańska poszukiwany przez tamtejszy sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności.

W budynku funkcjonarisze ujawnili prężnie działającą fabrykę. W środku zabezpieczono ponad 3,8 miliona sztuk papierosów, prawie 0,5 tony krajanki tytoniowej (wszystko oczywiście bez akcyzy), opakowania, poligrafię, bibuły, folię oraz inne półprodukty. Wstępnie wyliczone straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego to blisko 4,5 miliona złotych.

Wczoraj, 26.07.2016 r., na gorącym uczynku funkcjonariusze zatrzymali 12 osób: w tym 9 obcokrajowców. Na dzisiaj, 27.09.br., zaplanowano przesłuchania w prokuraturze. Dopiero po zakończeniu tych czynności będzie wiadomo kto usłyszy zarzuty z kodeksu karnego skarbowego.

(KWP Bydgoszcz / mm)

  • zabezpieczone papierosy
  • zabezpieczone papierosy
  • zatrzymani w sprawie

Film Policjanci z Ciechocinka wspólnie z celnikami z Torunia zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów

Opis filmu: Policjanci z Ciechocinka wspólnie z celnikami z Torunia zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów

Pobierz plik Policjanci z Ciechocinka wspólnie z celnikami z Torunia zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów (format mp4 - rozmiar 8.07 MB)

Powrót na górę strony