Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca zatrzymany przez policjantów po pościgu

Data publikacji 27.07.2016

Kilka minut trwał policyjny pościg za nietrzeźwym kierowcą. Kierujący samochodem marki Audi najpierw zatrzymał się do kontroli, ale kiedy zauważył, że policjanci zamierzają sprawdzić jego stan trzeźwości, zablokował drzwi pojazdu i gwałtownie ruszył. Mężczyzna uciekał m.in. gruntowymi drogami. Po zatrzymaniu przez policjantów okazało się, że kierowca miał blisko 1,4 promila alkoholu w organizmie. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

26 lipca 2016 r. około godziny 8.00, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Głogowa zatrzymali do rutynowej kontroli kierującego samochodem marki Audi. Początkowo kierowca zachowywał się spokojnie. Jego pojazd zwolnił i zatrzymał się we wskazanym przez policjantów miejscu. Kiedy do kontrolowanego pojazdu zbliżył się funkcjonariusz z urządzeniem do kontroli trzeźwości, kierowca nagle zablokował drzwi pojazdu i gwałtownie ruszył, próbując uciec. Policyjny patrol pojechał za uciekającym. Kierowca gnał drogami gruntowymi i wąskimi uliczkami.

Pojazd uciekającego mężczyzny wzbijał tumany kurzu, utrudniając widoczność. Policjanci kontynuowali jednak pościg, w efekcie którego zatrzymali kierowcę. Ponieważ nie chciał on wysiąść z samochodu, funkcjonariusze zmuszeni byli go wyciągnąć.

Przeprowadzone dalej badanie stanu trzeźwości wykazało u 59-letniego mieszkańca Głogowa blisko 1,4 promila alkoholu w organizmie. Kierowcy grozi teraz nawet pozbawienie wolności do lat 2, a także utrata uprawnień do kierowania i wysoka kara finansowa.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Film Pijany kierowca zatrzymany przez policjantów po pościgu

Pobierz plik Pijany kierowca zatrzymany przez policjantów po pościgu (format mp4 - rozmiar 8.46 MB)

Powrót na górę strony