Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pokaz ratownictwa wodnego i medycznego z udziałem bydgoskich "wodniaków"

Bydgoscy policjanci z ogniwa wodnego uczestniczyli w pokazach ratownictwa wodnego oraz medycznego podczas obozu drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Koronowo. Zostały one zorganizowane w Krówce Leśnej na akwenie zatoki Krzywe Kolano, według przygotowanego scenariusza. Wszystkie wezwane na miejsce służby miały możliwość zademonstrowania swoich umiejętności ratowniczych i współdziałania w sytuacji kryzysowej.

Wczoraj, 26.07.2016, bydgoscy policjanci z ogniwa wodnego brali udział w pokazie ratownictwa wodnego i medycznego, który został przeprowadzony według przygotowanego wcześniej scenariusza i założeń związanych z hipotetycznymi sytuacjami, mogącymi mieć miejsce podczas obozu w Krówce Leśnej. Scenariusz zakładał topienie się jednego z uczestników obozu oraz zagubienie kolejnej osoby w lesie, która następnie podtruła się dymem podczas pożaru lasu.

O powyższym zostało powiadomione Centrum Powiadamiania Ratowniczego Urzędu Miasta i Gminy Koronowo, które skierowało na miejsce służby ratownicze: Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe bazujące w Wielonku, Ratownictwo Wodne gminy Koronowo, Ochotniczą Straż Pożarną w Mąkowarsku, Nadleśnictwo Różanna, Grupę Ratownictwa Medycznego Auxilium-Med oraz policjantów z ogniwa wodnego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, na co dzień dbających o bezpieczeństwo wypoczywających nad wodą w Pieczyskach.

Młodzież w wieku 12-16 lat miała możliwość obserwowania jak swoje czynności ratownicze wykonują poszczególne służby na miejscu zdarzenia. Do zadań policyjnych wodniaków należało opatrolowanie terenu linii brzegowej pod kątem prowadzonych poszukiwań osoby zaginionej i ewentualne udzielenie jej pomocy przedmedycznej. Po zakończonych pokazach młodzież ubrana w kapoki mogła zapoznać się z budową łodzi ratowniczych, ich wyposażeniem, a także razem z organizatorami wypłynąć na wody Zalewu Koronowskiego.

Pokaz został zorganizowany podczas obozu drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Koronowo.

(KWP w Bydgoszczy / ms)

Film Pokaz ratownictwa wodnego i medycznego z udziałem bydgoskich \"wodniaków\"

Pobierz plik Pokaz ratownictwa wodnego i medycznego z udziałem bydgoskich \"wodniaków\" (format mp4 - rozmiar 8.77 MB)

Powrót na górę strony