Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za włamania i paserstwo

Data publikacji 28.07.2016

Policjanci z wydziału kryminalnego bielańskiej komendy zatrzymali mężczyznę włamującego się do mieszkań na terenie warszawskich Bielan. Mężczyzna odpowie za 4 kradzieże i 2 włamania. Adam B. wykorzystując nieobecność domowników włamywał się do mieszkań i kradł biżuterię, alkohole, markowe perfumy i pieniądze. W sumie naraził właścicieli na straty sięgające około 70 tys. złotych. W rękach policjantów znalazła się również kobieta, która odpowie za paserstwo.

Od kilku tygodni do bielańskich policjantów napływały zgłoszenia od mieszkańców o kradzieżach i kradzieżach z włamaniem głównie w rejonie ulicy Kochanowskiego. Sprawą zajęli się od razu bielańscy kryminalni. Policjanci analizowali wszystkie zgłoszone sprawy, przesłuchiwali świadków i prowadzili rozpoznanie środowiska przestępczego.

W ten sposób wytypowali osobę mogącą mieć związek z włamaniami i kradzieżami. Kilka dni temu doszło do zatrzymania 3 osób. Jeden z mężczyzn został po przesłuchaniu zwolniony, a dwójce zostały przedstawione zarzuty. Adam B. odpowie za 4 kradzieże i 2 kradzieże z włamaniem, za które grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. 21-letnia Marta B. odpowie za paserstwo, gdyż w jej mieszkaniu zleziono przedmioty z jednego z włamań. To przestępstwo jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna włamywał się do mieszkań podczas nieobecności domowników wynosił głównie złotą i srebrną biżuterię, alkohol, markowe perfumy oraz pieniądze. 29– latek naraził właścicieli na straty sięgające około 70 tys. złotych.

(KSP /dk)

  • Zatrzymani za włamania i paserstwo
  • Zatrzymani za włamania i paserstwo
  • Zatrzymani za włamania i paserstwo
Powrót na górę strony
Polska Policja