Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wielka radość dziecka z odzyskanego roweru

Data publikacji 28.07.2016

Natalka dostała rower w prezencie. Dla dziewczynki miał on ogromną wartość, jednak nie zdążyła się nim długo nacieszyć. Jednoślad został skradziony podczas włamania do piwnicy. Intensywne poszukiwania kłodzkich policjantów przyczyniły się do tego, że dziewczynka odzyskała swój komunijny prezent i znowu jest uśmiechnięta. Zatrzymany za tą oraz inne kradzieże odpowie przed sądem. Zatrzymany przez policjantów podejrzany usłyszał łącznie 29 zarzutów. Policja i prokuratura już wystąpiły do sądu o tymczasowy areszt.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku odzyskali rower skradziony z jednej z piwnic, należący do 8-letniej dziewczynki, która dostała go w prezencie. Dla Natalki miał on ogromną wartość. Dziewczynka bardzo się z niego cieszyła, jednak nie za długo.

Po otrzymaniu informacji o włamaniu do piwnicy i kradzieży roweru, policjanci natychmiast zajęli się sprawą. W wyniku prowadzonych działań, już następnego dnia, funkcjonariusze ustalili podejrzanego i go zatrzymali. Okazał się nim 21-letni mężczyzna.

Wykonując dalsze czynności policjanci ustalili, że podejrzany ma na swoim koncie jeszcze więcej tego typu przestępstw. Okazało się, że mieszkaniec Kłodzka w ostatnim kwartale włamywał się do piwnic i pomieszczeń strychowych. Kradzione mienie sprzedawał różnym osobom. Kilka rowerów pozostawił też w lombardach.

Funkcjonariusze skradzione przedmioty, w tym jak się okazało rower 8-letniej Natalki, znaleźli właśnie u mężczyzny w domu. Wartość strat powstałych w wyniku przestępczej działalności podejrzanego oszacowano na kilkanaście tysięcy złotych. Na podstawie zebranego materiału, mężczyzna usłyszał już 29 zarzutów popełnienia przestępstw przeciwko mieniu.

Odzyskane przez policjantów mienie już zostało przekazane właścicielom. Wśród nich jest Natalka. Obecnie funkcjonariusze dalej szczegółowo wyjaśniają okoliczności popełnionych przestępstw. Zatrzymany był już wcześniej karany za podobne czyny i skazany na karę pozbawienia wolności. Teraz za swoje czyny ponownie odpowie przed sądem w warunkach powrotu do przestępstwa.

Policja i prokuratura wystąpiły już do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Za włamania i kradzieże grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

KWP Wrocław / ig

  • Wielka radość dziecka z odzyskanego roweru
  • Wielka radość dziecka z odzyskanego roweru
  • Wielka radość dziecka z odzyskanego roweru

Opis filmu: Wielka radość dziecka z odzyskanego roweru

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.01 MB)

Powrót na górę strony