Dozór za wywołanie fałszywego alarmu - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór za wywołanie fałszywego alarmu

Data publikacji 28.07.2016

Policjanci z Józefowa zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego. Informacja o ładunku wybuchowym nie potwierdziła się. Za „specyficzne” poczucie humoru mężczyzna odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

We wtorek, 28 lipca 2016 r., na numer alarmowy policji w Otwocku zadzwonił nieznany mężczyzna i poinformował, że podłożył bombę w centrum Józefowa. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policyjne załogi. Przekazał także wiadomość, że mężczyzna jest prawdopodobnie pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze z komisariatu policji w Józefowie jak i z komendy w Otwocku równolegle podjęli działania zmierzające do potwierdzenie prawdziwości tej informacji oraz dotarcia do osoby dzwoniącej. Na szczęście alarm okazał się fałszywy.

Mundurowi jeszcze tej samej nocy zatrzymali podejrzewanego 51-letniego mieszkańca Józefowa. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 51-latek trafił do policyjnego aresztu. W prokuraturze podejrzany usłyszał już zarzut za wywołanie fałszywego alarmu bombowego. Prokurator zastosował wobec mieszkańca Józefowa środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Za czyn, o który podejrzany jest mężczyzna, grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP /dk)

Powrót na górę strony
Polska Policja