Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka i strażnik miejski pomogli mężczyźnie

Data publikacji 28.07.2016

Szybką reakcją i profesjonalizmem wykazał się wspólny patrol krośnieńskiej policji i straży miejskiej. St. sierż. Sylwia Betka i specjalista Dariusz Murawski zauważyli mężczyznę leżącego w rejonie przystanku autobusowego. W czasie rozmowy mężczyzna skarżył się na silne bóle brzucha i dwukrotnie stracił przytomność. Funkcjonariusze udzielili mu pierwszej pomocy, a następnie przekazali pod opiekę ratownikom medycznym.

St. sierż. Sylwia Betka oraz specjalista Dariusz Murawski w środę, 27 lipca 2016 r., pełnili służbę na terenie Krosna Odrzańskiego. Patrolując ul. Obrońców Stalingradu w pewnym momencie zauważyli leżącego na ławce w rejonie przystanku autobusowego mężczyznę. Mundurowi zatrzymali się, by sprawdzić co się stało. Mężczyzna prosząc o pomoc skarżył się na silne bóle brzucha. Ponadto w czasie rozmowy stracił dwukrotnie przytomność.

Funkcjonariusze natychmiast udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy przedmedycznej i do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego monitorowali jego funkcje życiowe. Następnie po przyjeździe karetki przekazali mężczyznę ratownikom medycznym, którzy zabrali go do szpitala.

Ochrona życia i zdrowia człowieka, to jedno z głównych zadań jakie postawione są przed Policją, jednakże bez względu na wykonywany zawód, każdy z nas powinien reagować widząc osobę w potrzebie.

Pamiętajmy, aby nie być obojętnym na innych. Nie zawsze osoba z opuszczoną głową, czy też leżąca musi znajdować się pod działaniem alkoholu. Warto podejść do takiej osoby i sprawdzić co się stało. Często kilka minut decyduje o naszym życiu bądź zdrowiu.

(KWP w Gorzowie / dk)

Powrót na górę strony
Polska Policja